Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler
Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler

Gümbet, Bodrum’un Batısında bulunan, hatta Bodrum’un kalbi diyebileceğimiz yegane tatil beldesidir. Daha önce Bodrum’a geldiyseniz mutlaka Gümbet’e uğramış ya da hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur. Harika plajları, su sporu olanakları, değirmenleri, gece hayatı ile meşhur Gümbet’i bir de bizden dinleyin diye Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler yazısı kaleme alıp detaylı bir Gümbet gezi rehberi oluşturalım istedik. Gümbet nerededir, nasıl gidilir, ne yenir, ne içilir, hangi eğlence mekanları en güzeldir, nerede denize girilir hepsini anlatalım sizlere. Çoğu mekan ve plaj şahsen bizim de deneyimlediğimiz yerler olduğu için şahsi görüşlerimizi samimi olarak yazacağız. Hazırsanız Bodrum Gümbet gezilecek yerler yazısına başlayalım.

Bunları da okuyabilirsiniz:

📌 Bodrum Gezilecek Yerler

📌 Türkbükü Gezilecek Yerler

Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler

#1 Gümbet Yel Değirmenleri

Gümbet denilince akla ilk olarak Gümbet’in meşhur yel değirmenleri gelir. Biz de bu yüzden Gümbet yel değirmenlerini ilk sıraya aldık. Aslında değirmenlerden geriye pek bir şey kalmamış. Toplam 7 yel değirmeni var ve 6’sı harap durumda diyebiliriz. Ama buradaki manzara gerçekten şahane özellikle güneşin batışına yakın giderseniz yel değirmenlerinin de içinde olduğu harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Bodrum yel değirmenleri zamanında ne amaçla kullanılmış, ne zamandan beri metruk halde ve daha detaylı bilgiler öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler
Gümbet Yel Değirmenleri

#2 Tüm Gün Vakit Geçirebileceğiniz Gümbet Plajları

Gümbet’in en meşhur plajı elbette ki belediye plajı. Buraya giriş ücretsiz ama şezlong ve şemsiye istiyorsanız para ödemek durumundasınız. Oldukça temiz bir denize sahip olan plaj hafta sonları oldukça kalabalık olabiliyor. Bu yüzden imkanınız varsa hafta içi giderseniz daha çok keyif alırsınız.

Konum

 #3 Gümbet’te Biraz Adrenalin Arayanlar İçin: Gümbet Su Sporları

Gümbet’e gittiğinizde orada Bodrum’un en popüler su sporları merkezini bulacaksınız. Deniz paraşütünden, jet skiye, sürat teknesinden muza kadar her şey var. Tatile biraz heyecan katmak isterseniz su sporları en ideal seçenek. Bizim favorimiz kesinlikle deniz paraşütü (parasailing). Ama yükseklik korkusu olanlar uzak dursun. 🙂

Detaylı bilgi ve yer ayırmak için 📞 0553 064 1450 

#4 Bardakçı Koyu

Bardakçı Koyu aslında Gümbet ile Bodrum merkez arasında kalan yere verilen ad ama Bodrum Gümbet gezilecek yerler arasına kesinlikle alabiliriz. Burası Bodrum bölgesinin en popüler koylarından biri. Harika bir denizi var ve hem mekan hem de beach club açısından zengin bir yer. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın deriz. Hatta denize girmek için 2 gününüz varsa bir gününü buraya ayırın bize kalırsa.

#5 Biraz Da Gece Hayatı

Bodrum’da gece hayatının kalbi kesinlikle Gümbet. Eğlence mekanlarının clubların büyük bir kısmı Gümbet’te toplanmış durumda. En popüler yer ise kuşkusuz Gümbet Barlar Sokağı. E fiyatlar biraz tuzlu, genelde yabancı turistler tercih ediyor zaten. Ama sabaha kadar doyasıya eğlenmek istiyorsanız kesinlikle buraya uğramalısınız. Hatta girmeden önce birkaç kadeh de sahilde içip sonrasında cluba giderseniz tadından yenmez. Biz öyle yaptık oradan biliyoruz. 🙂 Aşağıya popüler olan birkaç gece kulübünü koyuyoruz. Bunların sadece birine biz gittik o yüzden hepsine kefil değiliz baştan söyleyelim.

B1-Be One Club Gümbet Bodrum

B1-Be One Club Gümbet

📞 0555 894 11 10
Club Posh Gümbet Bodrum

Club Posh Gümbet

📞 0542 234 76 74
Sapphire Club Gümbet Bodrum

Sapphire Night Club Gümbet

📞 0531 234 96 99

#6 Gümbet Çevresi Koyları Keşfe Çıkalım: Gümbet Tekne Turu

Nisan ayından Ekim ayına kadar neredeyse her gün Gümbet Limanından tekne turları kalkıyor ve civar bölgelerde görebileceğiniz en güzel plajlara en güzel koylara gidiyor bu tekneler. Neyse fazla uzatmayalım burada. Aşağıya link bıraktık fiyat, rota, ne dahil bilgisini ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz.

Buna alternatif olarak Bodrum Halikarnas Limanından kalkan bir de Orak Adası tekne turu var. Bodrum’da görebileceğiniz en güzel yerlerden biri de Orak Adası. Onun da linkini iliştirelim aşağı hemen.

Gümbet’te Ne Yenir Ne İçilir?

Açık konuşmak gerekirse Gümbet, Bodrum’un merkezi kadar başarılı değil yeme içme konusunda. Gümbet’in hedef kitlesi genelde yabancı turistler olduğu için genelde mekanlar onlara yönelik. Buna rağmen yine de gidip eğlenebileceğiniz, güzel şeyler yiyip içebileceğiniz bizim bildiğimiz birkaç mekan var. Aşağıda listeledik favorilerimizi.

Gümbet Kaya Balık Meze Evi

Gümbet Kaya Balık Meze Evi

📞 0543 954 65 42
Gümbet Annalivia Restaurant

Gümbet Annalivia Restaurant

📞 0534 621 77 77
Time Out Gümbet Bodrum

Time Out Gümbet

📍 Gümbet, Ayaz Cd. No:3, 48400

Gümbet Nerede? Gümbet’e Nasıl Gidilir?

Gümbet, Bodrum’un şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre mesafede bulunuyor. Bodrum Milas Havaalimanına ise 39 kilometre uzaklıkta. Bodrum Milas Havalimanından HAVAŞ ile sırasıyla Güvercinlik, Torba yolu ve Bodrum Otogar’a (çift yönlü) otobüs seferleri var. Direkt olarak Gümbet’e gidemiyorsunuz maalesef. Önce Bodrum merkeze oradan her 10-15 dakikada bir kalkan Gümbet ya da Bardakçı minibüslerine binebilirsiniz. İkisinin rotası genel olarak farklı ama ortak yerlerden de geçiyor. Gideceğiniz yeri şoföre mutlaka önceden söyleyin eğer bu minibüsleri kullanacaksanız.

HAVAŞ ile Bodrum şehir merkezine yolculuk, trafiğe bağlı olarak yaklaşık 45 dakika sürüyor ve bilet ücreti ₺17,50.

Gümbet’e taksi ile ulaşım sağlamak da mümkün. Muğla bölgesi ve Bodrum’da artık “mesafe kat edildikçe azalan taksimetre” tarifesi uygulanıyor. Detaylı bilgi için 2020 Bodrum’da Taksi Ücretleri yazımıza bakabilirsiniz. Buna göre Bodrum merkezinden Gümbet’e taksi ücreti yaklaşık ₺30, Bodrum Milas Havaalimanından Gümbet’e taksi ücreti ise yaklaşık ₺100 tutacak. Trafiğe bağlı olarak küçük değişiklikler elbette olabilir.

Evet, Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler yazımız bu kadar. Eklemek istediğiniz bir yer varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Şimdiden herkese iyi tatiller. 🙋‍♀️

Yorumlar

Bir cevap yazın