Bodrum Türkbükü Gezilecek Yerler
Bodrum Türkbükü Gezilecek Yerler

Haberlerden, magazin programlarından falan Türkbükü’nün adını sıklıkla duymuşsunuzdur. Genelde yaz aylarında ünlü isimler tarafından oldukça rağbet gören bir Bodrum beldesi Türkbükü. Asıl adı Göltürkbükü. Yakın zamana kadar Gölköy ve Türkbükü adında iki ayrı köy durumunda olan ve Gündoğan’a bağlı olan bu yerler daha sonra birleşerek Göltürkbükü adını almışlar ama yine de insanlar daha çok Türkbükü olarak telaffuz ediyorlar. Yazın sizlerin de yolu düşerse diye Bodrum Türkbükü gezilecek yerler hakkında bilgi verelim, size bir rehber oluşturalım istedik.

Bodrum Türkbükü Gezilecek Yerler

Aslında baştan söyleyelim. Bodrum Türkbükü gezilecek yerler asıl bahar aylarında güzel. Hem daha sessiz sakin oluyor hem de daha ekonomik. Ama yazın gidecekseniz de yine de doya doya tadını çıkarabilirsiniz. Eğer sakinlik arıyorsanız Gölköy bölgesine, eğlence ve hareket arıyor iseniz o zaman da Türkbükü bölgesine gitmelisiniz.

Gölköy daha çok doğası ile öne çıkarken Türkbükü ise eğlence mekanları ve beach clubları ile revaçta. Bir lahmacuna 50 lira vermeyin ama dikkatli olun. 🙂

📌 Yalıkavak Gezilecek Yerler

#1 Cennet Koyu

Cennet Koyu, sadece Türkbükü’nün hatta Bodrum’un değil Türkiye’nin en güzel koylarından biri. Suyun rengini bir görseniz ne demek istediğimizi anlarsınız. Yeşilin ve mavinin neredeyse her tonunu görebileceğiniz bu koyun plajı da şahane ve tek bir işletme dahi bulunmuyor. Bu da koyun ve plajın bozulmasını engelliyor. Yani sandalyenizi atıyorsunuz, oturuyorsunuz, denize giriyorsunuz. Kesinlikle Bodrum’da denize girilecek en güzel yerlerden. Bodrum’un diğer güzel plajları için aşağıya link bıraktık. Oradan bakabilirsiniz.

📌 Bodrum’da Nerede Denize Girilir?

Bodrum Türkbükü Gezilecek Yerler
Foto:flickr.com/photos/8009357@N06/

#2 Madnasa Antik Kenti

Madnasa Antik Kenti, Bodrum Türkbükü gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip. Ulaşımı da oldukça kolay fakat bu kenti ile ilgili bilinen şeyler oldukça az. Bunun sebebi yeteri kadar araştırma yapılmamış olması maalesef. Bodrum gibi turizmin her alanında faydalanılabilecek bir kentin daha fazla yerinin bilinmesi gerekiyor bize kalırsa.

Eski bir Leleg kenti olduğu bilinen kent içinde güzel kaya mezarları var. Bodrum Torba tarafında bulunan ve yine bir Leleg kenti olan Pedasa Antik Kenti, çeşitli arkeolojik kazılar ve çalışmalar sayesinde turizme kazandırılmıştı. Umarız ki Madnasa Antik Kenti de yakın zamanda turizme kazandırılır.

🏛 Pedasa Antik Kenti

#3 Kunt Model ve Minyatür Müzesi

Mimar Emre Kunt’un öncülüğünde kurulan Kunt Model ve Minyatür Müzesi, kesinlikle Türkbükünde gezilecek yerler arasında olmayı hak ediyor. Arkasında büyük bir emek ve titizlik olan eserler küçük büyük demeden herkesin ilgisini çekecek kalitede ve özgünlükte.

Türkbükünde Ne Yenir? – Türkbükü Yeme İçme Rehberi

Türkübü köklü bir tarihe sahip olduğu için yeme içme konusunda zengin sayılabilecek bir bölge. Özellikle deniz ürünleri ve zeytinyağı meşhur. Kış aylarında yolunuz düşerse meşhur dil balığını mutlaka yiyin deriz. Tadına doyum olmayacak cinsten.

Bununla birlikte yazın turistik olarak hareketli bir bölge olduğu için oldukça fazla cafe ve restoran var. Bunların arasında da kaliteli mekanlar zaten kendilerini belli ediyor hemen. Bizim favorilerimiz arasında Atılay Balık, Eda Balık Restoranı ve Pia Pub var. Daha detaylı incelemeniz için aşağıya linklerini bırakıyoruz.

📌 Türkbükü Atılay

📌 Türkbükü Eda Balık Restoran

📌 Türkbükü Pia Pub

Bodrum Türkbükü Gezilecek Yerler
Foto: flickr.com – profdrzihnisinir/

Türkbükünde Nerede Denize Girilir? – Türkbükü Plajları

Türkbükü, Bodrum’un diğer bir meşhur beldesi Yalıkavak’a göre plaj bakımından daha güzel. Yukarıda Cennet Koyundan bahsetmiştik zaten. Oranın üzerine bir plaj tanımıyoruz ama bununla birlikte Göltükbükü Plajı da ücretsiz Türkbükü plajları arasında öne çıkıyor.

Beach Club gibi mekanlar bakıyorsanız ise 3 tane önerebiliriz. Aşağıya bıraktık yine linklerini.

📌 Picasso Beach Club

📌 Bük Beach Club

📌 Çilek Beach Club

Bodrum Türkbükü Gezilecek Yerler
Foto:flickr.com/photos/melis/

Türkbükünde Nerede Kalınır? – Türkbükü Konaklama

Şimdi açık konuşalım biz Türkbükünde hiç kalmadık. Bu yüzden vereceğimiz fikirler sağdan soldan duyduklarımızdan ileri gitmez. Ama trivago diye bir site var ve orada tüm Türkbükü otelleri listeniyor. Üstelik fiyatına, puanlarına göre sıralayabiliyorsunuz da. Merak etmeyin her cebe, her zevke uygun bir konaklama alternatifi var Türkbükünde.

Trivago.com.tr

Türkbükü Ulaşım – Türkbüküne Nasıl Gidilir?

Göltürkbükü ile Bodrum merkez arası yaklaşık 17 kilometre ve otogardan minibüsler kalkıyor. Bodrum Milas Havalimanından Türkbüküne gitmek istiyor iseniz önce Bodrum merkeze gitmeniz gerekiyor maalesef. Muttaş (Havalimanı servisleri) sadece Bodrum merkeze uğruyor. Tabii araç kiralamak ve taksi de diğer alternatifler. 2020 Bodrum Taksi Ücretleri hakkında bir yazı yazmıştık. Tahmini taksi fiyatlarını linke tıklayarak bulabilirsiniz. Bodrum’da diğer şehirlerin aksine çok farklı bir taksimetre sistemi yürürlüğe kondu bu arada. Uzun mesafe gidecekler için çok daha ekonomik hale geldi. Onun detayları da yazımızda.

🚖 2020 Bodrum Taksi Ücretleri

Evet, Bodrum Türkbükü Gezilecek Yerler yazımız bu kadar. Eklemek ya da sormak istediğiniz bir konu olursa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bodrum merkez çıkışlı tekne turu arıyorsanız da aşağıdaki turları kesinlikle incelemelisiniz. Şimdiden herkese keyifli tatiller.

⛵️ Her Şey Dahil Bodrum Tekne Turu

⛵️ Bodrum Orak Adası Tekne Turu

⛵️ Bodrum Korsan Tekne Turu

Yorumlar

Bir cevap yazın