🍳 Kahvaltı

☕ Çay,kahve

🥦 Doğal ürünler

🚬 Sigara içilebilir alan

☀️ Açık Alan

🌳 Doğanın içinde

09:00-16:00

Yılın her ayı açık

Yumurtacı by Halikarnas Tavukçusu

Yumurtacı by Halikarnas Tavukçusu, Bodrum’un en özgün en sıradışı mekanlarından biri. Yumurta ile kaç değişik kahvaltılık yapılır demeyin, yapılıyor. Bazıları bilindik şeyler ama bazıları çok özgün. Yumurta sevenler için gerçekten harika bir mekan. Hem de daha yeni bir mekan olmasına rağmen şimdiden birçok kişinin gözdesi olmuş durumda.

Adını Halikarnas Balıkçısından esinlenerek alması da bizim çok hoşumuza gitti. Menüsü kadar adı da güzel anlayacağınız. Bodurm Yalıkavak’ta bir tepenin üzerinde bulunan mekan harika bir manzaraya sahip. Zaten gider gitmez sizi harika bir manzara ve yumurta kokusu karşılıyor. Mekan küçük ama sıcak ve samimi bir ortamı var. Hafta sonları kalabalık oluyor, önceden arayıp yer ayırtın deriz.

Gelelim Yumurtacı by Halikarnas Tavukçusu’nun kendine has lezzetlerine. Öncelikle saray yumurtası efsane. Soğanlı, tarçınlı, bol baharatlı oldukça hoç bir lezzet. Tam ekmeği banıp yemelik. Bunun yanında avakadolu, yumurtalı tostları da size lezzet anlamında güzel hazlar yaşatıyor. Zaten avakado ile yumurtanın lezzet uyumu oldum olası bizi büyülemiştir. Jambonlu yumurta da tercih edilebilir. Ya da avakadolu poşe. Hepsi birbirinden lezzetli. Hani birkaç defa gitseniz dahi yiyecek farklı lezzetler bulabilirsiniz.

Bu arada tabii ki yumurtaların doğal olduğunu söylemeye gerek yok. Bahçede özgürce gezen tavukların yumurtaları kullanılıyor. Günümüzde fabrikasyon yumurta yemeye alışmış bizler için harika bir alternatif doğrusu. Mekanın sahipleri ise çok tatlı bir karı-koca. Her daim güler yüzlüler ve ilgili, alakalılar. Hemen yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Halikarnas Tavukçusu İletişim Bilgileri

📞 0532 482 50 93

📍 Yalıkavak, 48990 Bodrum/Muğla

Yalıkavak tarafına yolunuz düşerse Yumurtacı by Halikarnas Tavukçusunu mutlaka ziyaret edin deriz biz. Müdavimi olaağınızdan eminiz. Bu arada tabii ki Bodrum’da doğanın içinde kahvaltı yapmak için alternatifleriniz çok. Biz de aşağıya en beğendiğimiz bir 5 tane daha iliştirdik. Onlara da biz göz atmınızı öneririz. Şimdiden herkese afiyet olsun. 🙂

Bodrum kahvaltı mekanları - Yumurtacı by Halikarnas Tavukçusu

Tur Yorumları

Henüz Yorum Yok

Yorum Bırak

Değerlendirme