🍳 Kahvaltı

☕ Çay,kahve

🥦 Doğal ürünler

🚬 Sigara içilebilir alan

☀️ Açık Alan

👨‍👩‍👧‍👦 Çocuklu aileler için uygun

09:00-15:00

Yılın her ayı açık

Parpali Köy Kahvaltısı

Parpali Köy Kahvaltısı, Rizeli bir aile tarafından işletilen harika bir kahvaltı durağı. Köy içinde olması zaten başlı başına size harika bir deneyim sunarken bir de sahiplerinin Rizeli olması o leziz mi leziz Karadeniz mutfağını da ayağınıza getiriyor. Sadece çay içmek için bile gidilir, o derece.

Parpali, Lazca kelebek demek imiş. Biz de orada öğrendik. Çok da güzel bir isim seçmişler. Karadeniz havasını adımınızı içeri attığınız andan itibaren hissediyorsunuz. Çünkü içeride Karadeniz müzikleri eşliğinde kahvaltı yapıyorsunuz. Hatta bazen tulum çalan biri bile oluyor. 🙂

Gelelim Parpali’nin en özel lezzetlerine. E, Karadeniz denince akla ilk gelen şeylerden biri muhlama (ya da mıhlama, inanın hangisi doğru bilmiyoruz, Karadenizli takipçilerimizden özür dileriz 🙂 ). Muhlamanın lezzeti gerçekten mükemmel. Çoğu gelen misafir, ben Karadeniz’de bile böyle muhlama yemedim diyor. Bizim daha önce Karadeniz’de yeme şansımız olmadı ama buradaki muhlamaya lezzetsiz demek gerçekten çok ayıp olur. Tek kelime ile harikaydı.

Serpme kahvaltısında ise en çok reçellerine bayıldık. Ev yapımı olan reçellerin şeker oranı düşük ve inanılmaz lezzetliler. Favorimiz mandalinalı reçel. Bununla birlikte Laz böreği ve çakallı menemen de oldukça lezizdi. E tabii bir de kahvaltıların olmazsa olmazı çay var. Çayı fazla anlatmaya gerek yok, sahiplerinin Rizeli olduğunu söylemiştik. 🙂

Parpali Köy Kahvaltısı İletişim Bilgileri

📞 0532 336 50 13

📍 Türkmen Mevkii 150 Sok No:9, 48400 Bodrum/Muğla

Özellikle hafta sonları rezervasyon yaptırarak gitmenizi tavsiye ederiz. Bunun yanında Bodrum’da kahvaltı yapmak için diğer beğendiğimiz mekanları aşağıda listeledik. Tüm Bodrum Kahvaltı Mekanları Listesini görmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Bodrum kahvaltı mekanları - Parpali Köy Kahvaltısı

Tur Yorumları

Henüz Yorum Yok

Yorum Bırak

Değerlendirme