07:00: Bodrum’dan yola çıkış

08:20: Canli Balık retaronında kahvaltı (30 dakika, açık büfe, fiyata dahil değil)

10:40: Selçuk’a varış ve Efes Antik Kent turu

13:45: Öğle yemeği (Fiyata dahil)

14:30: Meryem Ana Evi (Fiyata dahil değil)

16:00: Selçuk’tan çıkış

19:00: Bodrum’a varış

Yetişkin: ₺200

7 – 12 Yaş: ₺100

0 – 7 Yaş: Ücretsiz

  • Öğle yemeği
  • Antik kent giriş ücreti
  • Otel transferi
  • Profesyonel rehber
  • Kahvaltı
  • İçecekler
  • Meryem Ana Evi
  • Kişisel harcamalar

Tur Günleri: Çarşamba ve Cumartesi

Başlangıç Saati: 60:30

Bitiş Saati: 19:00

Arayın, Yerinizi Ayırtın, Ücreti Tur Günü Ödeyin!

📞 0553 064 14 50

Bodrum Efes Turu 2020

Dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağına da ev sahipliği yapan Efes Antik Kenti, binlerce yıldır dünyanın en önemli merkezlerinden biri olagelmiş. Günümüzde ise yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlıyor her yıl. Dünyanın en güzel yapılarının birkaçını barındıran Efes’e Bodrum’dan günübirlik tur ile gitmeniz de mümkün. Çarşamba ve Cumartesi günleri düzenlen Bodrum Efes Turu, Bodrum’un en popüler turlarından biri. Gelin Bodrum Efes Turu detaylarına daha yakından bakalım.

Bu turlar da ilginizi çekebilir:

Bodrum Her Şey Dahil Tekne Turu

Bodrum Jeep Safari Turu

Bodrum Dalış Turu

Bodrum Efes Turu Programı

Haftanın 2 günü düzenlenen Bodrum Efes Turu ile Efes Antik Kentini keşfedebilir ve tarihe tanıklık edebilirsiniz. Sabah saat 7 gibi Bodrum’dan Efes Antik Kentine doğru yol alıyoruz ve yaklaşık 2 saat sonra Selçuk’a varıyoruz. Yolda yarım saatlik bir de kahvaltı molası veriyoruz. Efes Antik Kentine geldiğimizde ise tur rehberimiz sizlere gerekli tüm detayları anlatıyor ve binlerce yıllık bir tarihe tanıklık etmiş oluyorsunuz.

Efes Antik Kenti turundan sonra bu sefer de Hristiyanlar için oldukça önemli olan Meryem Ana Kilisesine gidiyoruz. Buraya giriş opsiyonel. Sizlere ziyaret etmeniz için gerekli vakit tanınıyor ama giriş ücreti fiyata dahil değil. Dilerseniz Meryem Ana Evine girmeyip dışarıda dinlenebilirsiniz de.

Efes Antik Kenti Neden Rehber İle Gezilmeli?

Ülkemizin dört bir yanı harika ve çok önemli tarihi eserlerle dolu. Ancak rehbersiz gezildiğinde maalesef yeteri kadar bu harikuladeliğin farkına varamıyorsunuz. Profesyonel bir rehber ile gezmek hem tarihi daha iyi kavramanız hem de turdan keyif almanız adına çok daha iyi olacaktır.

Efes Antik Kentinde Görülecek Önemli Yerler

Artemis Tapınağı

Kuşkusuz Artemis Tapınağı, Efes Antik Kenti içinde bulunan en önemli yapılardan biri. Fakat ne yazık ki bu devasa kompleks tarihe yenik düşmüş ve günümüzde sadece birkaç sütun ayakta kalabilmiş durumda. Yine de rehberimizin verdiği bilgiler neticesinde Artemis Tapınağının büyüklüğünü hayal edebilir ve dönemi için ne kadar önemli bir yapı olduğunu anlayabilirsiniz.

Efes Antik Tiyatro

Efes Antik Kentinin en önemli yapılarından biri de Efes Antik Tiyatrosu. 24 bin kapasiteli bu tiyatro döneminin en büyük tiyatrosu imiş. Sahnesi yıkılmış olsa da genel olarak günümüze çok güzel korunarak gelmiş bir yapı doğrusu.

Efes Celsus Kütüphanesi

Efes Antik Kentinin en bilindik yapısı ise kuşkusuz Celsus Kütüphanesi. Hatta Efes denilincce akla ilk bu yapının gelmesi Celsus kütüphanesinin Efes Antik Kenti ile özdeşleştiğini gösteriyor. Bu devasa yapı çok iyi korunarak günümüze ulaşmış durumda.

Efes Yamaç Evler

Yamaç Evler de Efes’in önemli eserlerinden biri. Buraya giriş için ekstra ücret ödemek gerekiyor. Yamaç Evler dönemin zenginlerinin oturduğu evlere verilen ad. Çok iyi korunarak günümüze ulaşmayı başarmış yapılardan yine.

Meryem Ana Evi (Kilisesi)

Meryem Ana Evi ya da diğer adı ile Meryem Ana Kilisesi, Selçuk şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta olan Bülbül Dağında bulunuyor. Hz. İsa’nın ölümünden yaklaşık 5 yıl sonra Aziz John’un Meryem Ana’yı Efes’e getirdiği söyleniyor ve Meryem Ana son günlerini bu evde geçiriyor. Meryem Ana Evi’nin bulunuşu ise Hristiyanlık alemine yeni bir ışık tutmuş ve burası ilgi odağı haline gelmiştir. Müslümanlarca tarafından da  kutsal kutsal kabul edilen bu eve, Papa VI.Paul’un 1967 yılında bir ziyaret gerçekleştirmiş ve bu tarihten sonra her yıl Ağustos ayının 15. gününde ayinler düzenlenmeye başlanmıştır.

Bodrum Efes Turu Fiyatı

Bodrum Efes Turu fiyatı kişi başı 200 lira. Eğer müze kartınız var ise giriş ücretsi fiyata dahil edilmiyor ve tur fiyatı kişi başı 140 lira oluyor. Müze kartınız var ise lütfen rezervasyon yaptırırken satış temsilcimize bunu bildirin. 7-12 yai arası çocuklar için tur ücreti 100 lira, 7 yaşından küçükler için ise turumuz ücretsiz.

Evet, Bodrum Efes Turu detayları bu şekilde. Turumuza katılmak isterseniz sizler de telefon ile rezervasyon yaptırabilir ve Efes Antik Kentini keşfe çıkabilirsiniz.

Bodrum Efes Turu

Tur Yorumları

Henüz Yorum Yok

Yorum Bırak

Değerlendirme