En İyi Bodrum Lokantaları

Bodrum’da yemek yemek her zaman pahalı olacak diye bir şey yok. Bodrum lokantaları hem lezzetli hem de ekonomik menüleri ile sizleri bekliyor. Aşağıda en güzel Bodrum lokantalarını görebilirsiniz.

Bodrum Kısmet Lokantası

Bodrum Kısmet Lokantası

📞 (0252) 319 00 96
Bodrum Numune Lokantası

Bodrum Numune Lokantası

📞 (0252) 319 59 28
Lokanta Ziyade Bodrum

Lokanta Ziyade Bodrum

📞 (0252) 319 71 72
Meltem Lokantası Bodrum

Meltem Lokantası

📞 (0252) 313 83 73
Müdavim Lokanta ve Meyhane Bodrum

Müdavim Lokanta&Meyhane Bodrum

📞 (0252) 316 84 88
Turgutreis Esnaf Lokantası

Turgutreis Esnaf Lokantası

📍 Turgutreis Mah. 4008 sk. no:8/B
Turgutreis Ana Oğul Lokantası

Turgutreis Ana Oğul Lokantası

📞 (0252) 382 80 03
Turgutreis Sevgi Bacı'nın Yeri

Turgutreis Sevgi Bacı'nın Yeri

📞 0532 315 08 00

 Bodrum Lokantaları

Bodrum bilindiği üzere ülkemizin en nadide, en güzel tatil yerlerinden biri. Yazın o kadar popüler ki bu ister istemez Bodrum’da açılan mekanların sayılarını artırıyor. Hatta Bodrum artık İstanbul ile yarışıyor desek yeridir. Bodrum lokantaların en güzel tarafı da sayısız seçenek sunması sizlere. Et yemeklerinden, sebze yemeklerine, tatlılardan salatalara kadar birçok seçenek mevcut bu lokantalarda. Yani veganlara da hitap ediyor, vejetaryenlere de et sevenlere de. Bodrum mekanları listesinin en ideal kısmı lokantalar desek yeridir. Kısacası herkese hitap ediyor. 🙂

Denizin ve güneşin tadını çıkarırken acıkmamak imkansız. Şöyle güzel bir lokanta olsa da bir şeyler yesek dediğinizi de duyar gibiyiz. Gelin sizlere en iyi Bodrum lokantaları listesindeki mekanları sayalım.

En İyi Bodrum Lokantaları:

  • Bodrum Kısmet Lokantası
  • Bodrum Numune Lokantası
  • Bodrum Lokanta Ziyade
  • Meltem Lokantası
  • Müdavim Lokanta&Meyhane
  • İmren Milaslılar Et Lokantası
  • Turgutreis Esnaf Lokantası
  • Turgutreis Ana Oğul Lokantası
  • Turgutreis Sevgi Bacı’nın Yeri

Bodrum Kısmet Lokantası

Bodrum Konacık’ta bulunan Bodrum Kısmet Lokantası, yöresel lezzetlerin Bodrum’daki en iyi temsilcilerinden. Keşkeğinden, nohut pilavına ve şahane et yemeklerine kadar hepsi inanılmaz lezzetli. Özellikle yaz aylarında öğle saatlerinde Kısmet Lokantası biraz kalabalık olabiliyor. Bu yüzden imkanınız varsa daha sakin saatlerde gitmenizi tavsiye ederiz. Kalabalığı bir kenara koyarsak lezzetlerden yana bir sıkıntınız olmayacağınıza eminiz. 🙂

Bodrum Numune Lokantası

Bodrum Numune Lokantası müşterilerinden biri bir keresinde şöyle bir yorum yapmıştı: “Kalite Paris, fiyatlar Somali”. Biz buraya ne yazarsak yazalım Numune Lokantasını daha iyi anlatamayacağız galiba. 🙂 Gerçekten de Bodrum Numune Lokantasında sizleri harika yemekler, hızlı servis ve ucuz bir hesap bekliyor. Bodrum’da bu kadar kaliteli yemeği bu kadar ucuza yiyebileceğiniz başka bir mekan yok desek abartmış olmayız sanırız.

Bodrum Gümbet’te yer alan Numune Lokantasına haftanın her günü gidilebilir. Çünkü çeşit çeşit onlarca yemek var. Bir gün birini, bir gün birini. 🙂

Bodrum Lokanta Ziyade

Bodrum Konacık’ta hizmet veren Lokanta Ziyade’nin hikayesini ve amacını buyurun kurucularının kendi ağızlarından dinleyelim:

“Kültürümüzün en önemli yapı taşlarından biri, mutfağımız. Asırlar boyu birikimlerden ve kültür mozaiğimizden süzülerek meydana çıkmış reçeteler, klasikleşen, dünya çapında tanınan yemekler, yemekleri yemek yapan ritüeller, kurulan kalabalık sofralar, her lokmada tarihin tadını damağımıza yerleştiren binlerce “eser”… Mutfağımıza duyduğumuz tutku, hepimizi aynı yerde birleştiren en büyük payda.

Bu ortak tutkumuzla yola çıkarak Türk – Osmanlı Mutfağının en nefis, en seçkin örneklerini yöresel lezzetlerle harmanlayan bir menü neden Bodrum’da olmasın diye düşündük. Büyük bir özenle tariflerimizi seçtik ve uzman ellerde hazırlayarak beğeninize sunduk. En taze malzemeler, en doğal ürünlerle hazırladığımız yemekler, en özgün ve en özenli şekilde tabağınızda olsun diye hazırlık sürecinden servise kadar her detayı itina ile kontrol ettik. Bodrum’un yöresel lezzetlerini reçetelerine sadık kalarak menümüze ekleyerek yerel dokuya bir katkımız olsun istedik. Ve artık Bodrum’da siz yemek tutkunlarıyla buluşmaktan “Ziyadesiyle” memnunuz.”

E bu açıklamadan sonra bize bir şey demek düşmez. Tek diyeceğimiz şey, bir hayli tavsiye ettiğimizdir.

Bodrum Meltem Lokantası

Bodrum’da temiz, lezzetli ve ekonomik bir Bodrum esnaf lokantası arıyorsanız Meltem Lokantası sizler için ideal. Yemek çeşitliliğinde tutun da personelin sıcak kanlılığı ve güler yüzü direkt artı puan hanesine yazılıyor mekanın. Karnınız acıkınca tek yapmanız gereken Yokuşbaşı’na gitmeniz ve Bodrum Meltem Lokantasını bulmanız. 🙂

Müdavim Lokanta&Meyhane

Müdavim Lokanta&Meyhane aslında meyhane özelliği ile daha çok öne çıkıyor. Ama öğle saatlerinde lokanta&restaurant olarak hizmet veren Müdavim’de lezzetli yemekler yiyebilir, deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

İmren Milaslılar Et Lokantası

İmren Milaslılar Et Lokantası da uzun yıllardır hizmet veren Bodrum lokantaları arasında. Adından da anlaşılacağı üzere et yemekleri konusunda iddialı olan lokanta, kelle paça ve işkembe çorbaları ile de misafirlerinin beğenisini kazanıyor. İşletmecilerinin de işinin başında ve misafirlerle sürekli ilgileniyor olması lokantanın bir başka artısı.

Turgutreis’te Bulunan Bodrum Lokantaları

Turgutreis Esnaf Lokantası

Sizleri Bodrum merkezden alıp şimdi de Turgutreis’e götürelim biraz da. Esnaf lokantası ismi mekanın genelde bölge esnafına hizmet etmesinden gelir. Türkiye’de de kalıplaşmış bir algı vardır: “esnaf ağzının tadını bilir”. İşte Bodrum Turgutreis Esnaf Lokantasına gittiğinizde bu sözün ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız. Esnaf gerçekten de ağzının tadını biliyormuş diyeceksiniz. Uygun fiyata, lezzetli yemek yemen isteyenlere gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz.

Turgutreis Ana Oğul Lokantası

Bodrum’da en lezzetli kabakçiçeği dolmasını yiyebileceğiniz mekanlardan biri de Turgutreis Ana Oğul Lokantası. Tabii ki diğer yemekler de çok lezzetli ama kabakçiçeği dolması genel olarak misafirlerin favorisi. Mekan aynı zamanda temizliği ve hijyeni ile de dikkat çekiyor. Oturduğunuz yerden tüm mutfak alanını görebiliyorsunuz ve her şey gözünüzün önünde oluyor.

Turgutreis Sevgi Bacı’nın Yeri

Sevgi Bacı’nın yeri sanki bir lokantaya gidiyormuş hissi değil de komşunuzun bahçesine yemeğe gidiyormuş gibi hissedeceğiniz bir yer. Ev yapımı yemeklerinin yanı sıra kahvaltısı ile de öne çıkıyor. Özellikle gözlemeleri gelen misafirler tarafından çok beğeniliyor, bir de mantısı.

Evet, Bodrum lokantaları listesi şimdilik bu kadar. Elbette ki birçok güzel Bodrum lokantası var ama bunlar hem bizim hem de giden misafirlerin seçtikleri. Bodrum esnaf lokantaları sizleri bekliyor. Şimdiden herkese afiyet olsun. 🙂

Bodrum’un diğer mekanlarını görmek için ise aşağıya linkleri bırakıyoruz. Tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. 🙂

 

Bodrum Kahvaltı Mekanları

Bodrum Balık Restaurantları

Bodrum Barları

Bodrum Cafeleri

Bodrum Dondurmacıları

Bodrum Clubları

Bodrum Beach Clubları